Aktualności

III Seminarium naukowo - metodyczne, 6-11.05.2019 - Drohobycz, Ukraina

10 czerwca 2019
czytaj całość

W dniach od 6 - 11 maja 2019 na Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. Iwana Franka w Drohobyczu, w Ukrainie odbyło się III Seminarium naukowo - metodyczne w ramach realizacji projektu: "Polsko-ukraińska współpraca naukowo-metodyczna na rzecz wspierania rozwoju  systemu profilaktyki i kształcenia specjalistów w zakresie przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży w Ukrainie".

 

czytaj całość…

II Seminarium naukowo-metodyczne w ramach projektu międzynarodowego z Partnerami z Ukrainy

08 czerwca 2018
czytaj całość

W dniach od 7.05.2018 do 11.05.2018 zespół projektowy w składzie: prof. dr hab. Maria Deptuła, dr Jolanta Jarczyńska i dr Wioletta Junik (kierownik projektu) wziął udział w II Seminarium naukowo-metodycznym zorganizowanym w ramach realizacji projektu "Polsko-ukraińska współpraca naukowo-metodyczna na rzecz wspierania rozwoju  systemu profilaktyki i kształcenia specjalistów w zakresie przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży na Ukrainie". 

czytaj całość…

NIEMAL PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH NA REALIZACJĘ ZADANIA „POLSKO-UKRAIŃSKA WSPÓŁPRACA NAUKOWO-METODYCZNA..."

30 września 2017
czytaj całość

Dr Wioletta Junik z Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskała dofinansowanie w wysokości 443 72,97 złotych na realizację zadania pt. „Polsko-ukraińska współpraca naukowo-metodyczna na rzecz wspierania rozwoju systemu profilaktyki i kształcenia specjalistów w zakresie przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży na Ukrainie”. 

czytaj całość…

Relacja z pobytu prof. dr hab. Marii Deptuły i dr Wioletty Junik na Ukrainie

16 maja 2017
czytaj całość

W dniach 25-29 kwietnia 2017 roku prof. dr hab. Maria Deptuła i dr Wioletta Junik, z Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej, na zaproszenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie i Władz Uniwersytetu Pedagogicznego im. Ivana Franko w Drohobyczu przebywały służbowo na Ukrainie. Celem wizyty było nawiązanie współpracy pomiędzy Polską a Ukrainą w dziedzinie profilaktyki zachowań ryzykownych młodzieży oraz badania naukowe w tym obszarze.

Relacja z pobytu w załączniku.

czytaj całość…

350 tysięcy złotych na program profilaktyczny „Niebieskoocy” w naszej szkole

07 lipca 2017

Prof. dr hab. Maria Deptuła, Kierownik Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UKW oraz pracujący pod jej opieką naukową doktorant Szymon Borsich uzyskali w konkursie ogłoszonym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dofinansowanie w wysokości niemal 350 tysięcy złotych na opracowanie, pilotażową realizację i ewaluację programu profilaktycznego „Niebieskoocy” w naszej szkole – przezwyciężanie stereotypów drogą do tworzenia uczniom lepszych warunków rozwoju w klasie szkolnej. Tytuł programu jest związany z filmem pod tytułem  „Niebieskoocy”  (scenariusz i reżyseria: Bertram Verhaag), który porusza problem stereotypowego postrzegania i dyskryminacji osób uznanych za inne.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Katedra Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej
ul. J.K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz